Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 21 квітня 2018 01:41
Публікації: Суспільство
108456

Позитиви та негативи Майдану у другу річницю Революції Гідності озвучили експерти – інфографіка

Позитиви та негативи Майдану у другу річницю Революції Гідності озвучили експерти – інфографіка

В Україні до подій, які найбільше хвилюють, люди висловлюють ставлення серцем. Саме тому сотні тисяч українців вирішили вийти на вулиці своїх міст під час Революції Гідності. Саме тому громадяни були неспокійними і в другу річницю її відзначення.

21 листопада українці відсвяткували другу річницю Революції Гідності. Відзначення дати пройшло у різних містах України. Десь молилися, десь несли квіти до могил загиблих під час подій на Майдані. У Києві встановили Меморіал пам’яті Героям Небесної Сотні та організували концерт, який 21 листопада ввечері так і не відбувся.

Про те, якими стали наслідки Майдану для держави загалом та кожного громадянина зокрема, підсумували українські експерти – журналісти, історики, політологи, науковці, культурологи, політики.

Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва 16-19 листопада 2015 року провів опитування експертів, присвячене оцінці подій на Майдані, їх наслідків та уроків на майбутнє. В опитуванні взяв участь 31 експерт.

Загалом події Євромайдану експерти визначили переважно як революцію за демократизацію та європейський вибір. Водночас фахівці виділили як позитивні, так і негативні його сторони.

ПОЗИТИВИ

Головними цілями Майдану, які були досягнуті, абсолютна більшість експертів зазначила повалення режиму Віктора Януковича і його соратників, зміну керівництва країни, а також відновлення курсу на євроінтеграцію, зокрема, підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Окрім цього, серед досягнених цілей експерти визначили початок процесу люстрації у владі, підвищення громадянської активності та самоорганізації населення.

Серед найбільш вагомих позитивних наслідків Майдану експерти виділили початок формування якісно нової політичної нації українців, зростання рівня національної самосвідомості (за це проголосували 12 експертів, 39% відповідно); підвищення активності громадянського суспільства і появу волонтерського руху (12 згадок експертів та 39% відповідно), а також відновлення євроінтеграційного курсу Української держави (10 голосів експертів та 32% відповідно).

НЕГАТИВИ

Основними негативними наслідками Майдану, на думку експертів, стала агресія Росії і початок нею війни проти України (11 згадувань і 42% відповідно), а також порушення територіальної цілісності Української держави, втрата нею контролю за частиною своєї території (35%).

Не вдалося, на думку експертів, до цього часу реалізувати таких цілей, що стояли перед Євромайданом, як – системна боротьба з корупцією і ліквідація корупційних, непрозорих схем; покарання винних у злочинах проти Майдану і притягнення представників попередньої влади до відповідальності. Окрім цього, частина експертів зазначила відсутність системного процесу реформ, що актуальні для суспільства, а також повного "перезавантаження влади".

Зазначимо, експерти могли голосувати одразу за кілька позицій. В опитуванні взяв участь 31 експерт (взято нами як 100%): Неля Втерковська, Олексій Гарань, Лілія Гонюкова, Ігор Жданов, Наталія Заболотна, Сергій Кисельов, Максим Костецький, Віктор Котигоренко, Ігор Кулик, Марія Лашкіна, Оксана Левкова, Олександра Матвійчук, Михайло Наход, Олег Перетяка, Тетяна Печончик, Галина Проців, Євген Радченко, Олександр Солонтай, Василь Стоякін, Юлія Тищенко, Олексій Толкачов, Юрій Третяк, Ігор Харченко, Володимир Фесенко, Тарас Шамайда, Леся Шевченко, Олександр Чижов, Євген Янкевич. Крім того, троє експертів побажали залишитися анонімними. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...