Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 21 квітня 2018 22:23
Публікації: Суспільство
50784

У Броварах стартувало масштабне будівництво систем водовідведення

КИЇВ. 27 квітня. УНН. В Броварах приступили до масштабного будівництва систем водопониження та водовідведення, на які місто чекало понад 10 років. Так, декілька місяців безперервних консультації з експертами, інженерами та міжнародними фахівцями нарешті увінчалися успіхом. У районі Старого міста Броварів розпочалася робота: будівництво відкритих каналів каналізації, колекторів та очисних споруд.

Фінансується зазначений проект за кошти інвестора, який планує звести найбільший житловий комплекс Київщини – ЖК "Скандія" - у ІІ мікрорайоні Броварів, що територіально примикає до частини Старого міста.

За рахунок інвестора також було розроблено техніко економічне обгрунтування по запобіганню підтоплення усієї території міста, яке вже сьогодні є у розпорядженні місцевої влади. Саме це ТЕО має стати основою для Програми захисту інших районів Броварів.

Журналісти УНН спробували з’ясувати на якій стадії наразі перебуває "будівництво десятиліття" і поспілкувалися з цього приводу з головним інженером проекту Олександром Герасимовим.

За його словами, наразі, насправді, йдеться про реалізацію двох масштабних проектів, які унеможливлять підтоплення частини Старого міста Броварів у майбутньому. Один з яких – це будівництво відкритих каналів зливової каналізації, а другий – проект водопониження до глибини 2,5 метрів.

"Це два різні проекти. У першому випадку мова йде про будівництво відкритих каналів зливової каналізації, які йдуть зі Старого міста через територію ІІ мікрорайону, в сторону залізниці. Ми їх будемо опускати за відмітками вниз, укладати бетонні труби і таким чином забезпечимо і свою територію від проходження транзитної води, і, водночас, зможемо забезпечити збір води з усього Старого міста. А також її очистку і транспортування в узгоджене місце. Другий напрямок - це проект водопониження. Цей проект розробляє державний інститут, що спеціалізується на цих проблемах. Від себе можу додати, що при забудові ІІ мікрорайону на всій території у 80 га буде реалізований проект водопониження до глибини 2,5 метра", - повідомив О. Герасимов.

Крім того, головний інженер проекту детально розповів, на яких вулицях міста вестиметься робота.

"На сьогодні проекти інженерних комунікацій виконані, затверджені замовником. Виконаний робочий проект зливової каналізації. Колектори, які проходять через територію 80 га - вони використані. Проект при цьому зачіпає не тільки територію у 80 га, а й прилеглу. Наведу приклад: колектор, який йде уздовж вул.Богунської - виведений за відмітками до вул. Таращанської і до перетину з вул.Київська. Тобто з двох кілометрів – один кілометр по території майбутнього житлового комплексу, і ще один кілометр - по міському майдану. При цьому на майбутнє є можливість за відмітками в безнапірному самопливному режимі прибрати воду з вулиці Київська. Інші колектори заходять на прилеглу територію - вул.Дорошенка, вул. Маяковського. І ті канали, які йшли у відкритому вигляді по приватній забудові - вони будуть в підземному виконанні. Це вирішить як питання зливової каналізації по вул.Богунській, вул.Дорошенка, так і спритиме вирішенню проблеми підтоплення", - сказав він.

О.Герасимов також пояснив, що другий проект, стосовно водопониження, виконувався у два етапи. Перший етап – успішно завершено. Другий – на стадії реалізації.

"На сьогодні проект водопониження, другий його етап, перебуває на стадії виконання. Спочатку, коли був не сезон, важко було зробити вишукування. Наразі, вишукування вже закінчені і проект найближчим часом буде затверджений в повному обсязі. Перша черга проекту водопониження виконана ще в минулому році", - розповів він.

Загалом, як повідомив О.Герасимова, труби для будівництва зливової каналізації мають бути поставлені вже у травні. А як тільки понизиться рівень ґрунтових вод – спеціалісти розпочнуть будівництво самого колектору.

"По роботах - ми планували приступати до будівництва колектору в липні, коли рівень ґрунтових вод впаде. Адже ні для кого не секрет, що зараз там високий рівень ґрунтових вод, а це ускладнює будівництва. А так - труби великих діаметрів оплачені, закуплені, у травні повинні бути поставлені. Це я веду мову про труби зливової каналізації для господарсько-побутових робіт. Труби для водопониження меншого діаметру, з ними працювати буде легше", - розповів інженер.

При цьому він пояснив, що проекти водопониження та монтажні роботи виконуються одночасно.

"Зараз підготовчі роботи з інженерного захисту виконуються, траси розчищені. Ми планово приступаємо до виконання монтажних робіт. Наголошую, що три труби будуть монтуватися одночасно, тому що глибина дуже велика, діаметри великі і це все робиться одночасно: відкачується вода, робиться підоснова, укладаються труби, зварюються, зворотна засипка та відновлення траншеї", - додав О.Герасимов.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...