Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 22 червня 2018 18:04
Публікації: Здоров'я
60780

Рак простати: відомі постаті світу та перспективи для українських чоловіків

КИЇВ. 25  травня. УНН. З кожним роком в Україні зростає кількість випадків захворювання чоловіків на рак простати. Прогнози спеціалістів невтішні: за 10 років рівень захворюваності на цей вид онкології має зрости ще удвічі, повідомляє УНН.

Вже сьогодні рак передміхурової залози посідає перші місця в структурі онкологічної захворюваності. Наприклад, у США рак простати займає перше місце, у Європі – третє, в Україні – теж третє.

Загалом, показники цієї хвороби в нашій країні знаходяться на рівні таких держав, як Білорусь, Польща, Сербія і є значно гіршими за показники економічно розвинених країн світу.

Так, лише за 10 років (2003-2013 рр.) рівень захворюваності на рак простати серед українських чоловіків зріс більш ніж на половину - на 56,4%.

Характер розвитку онкоепідеміологіческого процесу в Україні свідчить про те, що в найближчі 10 років рівень смертності від раку предміхурової залози ще зросте - більш ніж у півтора рази (1,6). Саме такі дані наводить Національний інститут раку.

Особливість цього виду раку полягає в його підступності і повільному розвитку. Уражені раком можуть діагностувати у себе пухлину тільки через 10-15 років, коли явні ознаки хвороби дають про себе знати. Крім того, рак передміхурової залози може давати ранні метастази, що значно ускладнює його лікування в разі несвоєчасного виявлення.

Таким чином, ігнорування профілактичних заходів із виявлення раку передміхурової залози призводить в подальшому до ускладнень, втрати чоловічого здоров’я і до летальних наслідків також.

Згідно даних ВООЗ, рак простати зустрічається у 7% чоловіків у віці після 40 років. Тобто не можна вважати цю хворобу недугом людей похилого віку. Рак молодшає з кожним роком, незважаючи на зусилля медиків усього світу знайти способи його недопущення та повного виліковування.

Таким чином, рак передміхурової залози вражає чоловік незалежно від віку та соціального статусу. Перед ним усі однаково вразливі та мають бути пильними.

Серед відомих чоловіків, які не змогли побороти рак предміхурової залози були, зокрема, Вінстон Черчилль (політик, онук прем’єр-міністра Великобританії у часи Другої світової війни), Казимир Малевич ( художник-авангардист), Франсуа Міттеран (президент Франції з 1981 по 1995 р.р.), Альгідрас Бразаускас (президент Литовської республіки 1993- 1998 р.р.), принц Генріх Орлеанський (претендент на трон Франції), Гері Купер (американський актор, володар двох “Оскарів” за чоловічу роль і почесного "Оскара" за загальний внесок у розвиток американського кіно) та інші.

За даними фахівців, на сьогодні медичний прогрес дозволяє лікувати ранні стадії раку простати у чоловіків із тим, щоб вони в подальшому не втрачали свого чоловічого здоров’я. Таке можливе, але знову ж таки, за умов вчасного виявлення хвороби та правильної методики лікування.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, у Києві розпочнеться ХІІІ З'їзд онкологів і радіологів України.

В рамках заходу, із доповіддю, зокрема, щодо скринінгу раку простати виступить відомий ізраїльський лікар Еял Фенінг.

Також нагадаємо, за словами заступника директора Національного Інституту раку Сергія Коровіна, рання діагностика онкологічної хвороби є основною запорукою успішного її подолання.

В Україні сьогодні немає належного скринінгу ракових захворювань, бо це дуже коштовні заходи, тому ми в змозі поки що тільки займатися профілактикою за допомогою інформування населення про хворобу

Джерело: УНН
Теги: рак
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...