Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 23 травня 2018 02:36
Публікації: Суспільство
44895

Приїзд автора бестселлерів Нассіма Талеба до Києва - чого чекати від легенди

Приїзд автора бестселлерів Нассіма Талеба до Києва - чого чекати від легенди

Засновник HUB 4.0 Валерій Омельченко

Інтерв'ю з організатором візиту легендарного Нассіма Талеба та засновником HUB 4.0 Валерієм Омельченком

КИЇВ. 15 вересня. УНН. Автор відомої теорії "Чорний лебідь" і світових бестселерів Нассім Ніколас Талеб приїде до Києва з першим авторським семінаром. Про семінар і самого Талеба в інтерв'ю 112.Україна розповів засновник HUB 4.0 і організатор візиту легенди Валерій Омельченко, передає УНН.

10 жовтня Київ відвідає Нассім Талеб. Економіст, філософ, публіцист, трейдер. Гримуча суміш компетенцій! Пара слів про автора, чому він?

- Тому що його не можна було не привезти! Нассім Талеб, безперечно, один із найяскравіших мислителів сучасності. Його ідеї захоплюють мільйони людей по всьому світу, включаючи нобелівських лауреатів, політиків, бізнесменів рівня Джеффрі Безоса. Талеб не філософ-теоретик, а, в першу чергу, практик. Консультував Девіда Кемерона на посаді Прем'єр-міністра Великобританії та найбільші фінансові установи світу, включаючи МВФ. Всім відомий факт: його брокерська компанія принесла інвесторам півмільярда доларів прибутку, коли він передбачив світову економічну кризу 2008 року. Ще більше він заробив для хедж-фонду Universa Investments. В серпні 2015 року, коли біржові індекси різко пішли вниз, фонд отримав мільярд і майже на чверть збільшив річний прибуток.

Коли з'явилася можливість привезти Нассіма Талеба в Київ для спілкування з широкою аудиторією, у нас не було ніяких сумнівів, це потрібно зробити у що б то не стало. Складна ситуація в країні змушує все частіше думати про його теорії. Непрогнозовані випадковості міняють все, у цьому ми переконувалися не раз. Тепер треба навчитися використовувати можливості, які приховують ці випадковості.

Він не вперше в Україні, зате вперше з одноденним семінаром. Що ж відбудеться?

- Так, авторський семінар дійсно буде проходити вперше. Це унікальна подія для ділових кіл. Він презентує нову теорію "Чорний лебідь" та ідеї своєї нової книги Skin In the Game, буде говорити про ризик-менеджмент і про те, як отримати вигоду з хаосу. Програма семінару розрахована на весь день. Сім годин концентрації думок і практик. За задумом, формат повинен бути інтерактивним, також відведена сесія запитань із залу. А ще розроблено механізм залучення фейсбук-спільноти, щоб кожен міг поставити питання. Плануємо і автограф-сесію.

На завершення - вечеря з Талебом для володарів Premium-квитків. Будуть присутні не більше 25 осіб. Очікуємо захоплюючої дискусії.

Талеб не дозволяє знімати на відео сам семінар, тому можу сказати, що гості отримають по суті ексклюзивну інформацію. А в динамічно мінливому світі це серйозна перевага.

Предмет досліджень вченого — малоймовірні події, які майже неможливо передбачити. І тим не менш, вони трапляються і змінюють хід історії. Талеб називає їх "чорними лебедями". Саме цими "птахами" і обумовлений його інтерес до України?

- Так, ми й самі з сумом жартуємо, що Україна для Талеба може стати заповідником для вивчення "чорних лебедів" у їх природному середовищі. Але якщо серйозно, що саме з усіх бід нашої країни було непередбачуваною випадковістю, а що чиїмось цілком передбачуваним задумом — питання. Сам він вважає, що хаос — це даність, в якій живе весь світ. Необхідно і нам навчитися з цим жити, працювати та бути успішними. По його теорії, хаос, від якого ми так сильно втомилися, в першу чергу, не дає можливості. Можливості отримувати інформацію, вчитися, ставати сильнішими і навіть перемагати.

Ми раді, що Нассім Талеб прийняв наше запрошення, і закликаємо прийти на його семінар. Адже розвиток нашої країни починається з розвитку нас самих. З іншого боку, ми бачимо, що Україна володіє всіма якостями антикрихкості, це інша частина його теорії. В нашій слабкості криється наша сила. Ми так давно живемо в кризі, що стали дуже до неї стійкі і за великим рахунком готові до всього. Як говорить сам Талеб, якщо нічого втрачати, значить, можна тільки придбати — це і є антикрихкість.

Варто сказати, що інтерес до Талеба в Україні досить високий. Наприклад, Денис Довгополий, відомий IT-бізнесмен, включає книги Талеба в список обов'язкових до прочитання...

- Так, цей інтерес підтверджують і видавці. Кажуть, що книги Талеба у нас розкуповують дуже швидко, і тираж постійно зростає. Наприклад, до нашого семінару видавництво "Наш формат" поспішає перекласти на українську мову і видати бестселер "Чорний лебідь". Це буде, до речі, перший переклад. А в майбутньому році перекладуть і "Антикрихкість". Ми раді, що семінар став каталізатором цього процесу. Також знаю, що і бізнес-школа kmbs рекомендує до обов'язкового прочитання книги пана Талеба. Його ідеї дуже затребувані і відгукуються у нас. Вважаю семінар дуже своєчасним.

І все-таки основний інтерес до семінару проявляє бізнес. Які ідеї Талеба Ви виділяєте для себе і які, на Вашу думку, можуть бути корисними українському бізнесу?

- Одна з сесій семінару присвячена ролі підприємництва та інновацій. В Україні сьогодні бум стартапів, розвивається IT-сектор, який за перспективності вже зміцнився на другій позиції після агро. Молодь не боїться розвивати свої ідеї і шукає підтримки. Тут можна згадати один з відомих висловів Талеба: "Чорний лебідь — це ти". Інновації теж чорні лебеді, які змінюють світ, але вони, як правило, несуть сприятливі події. Сподіваюся, що і на нашій землі народиться стартап, який пізніше стане таким же грандіозним явищем, як в свій час інтернет або Facebook.

Так ось Талеб вчить бути гнучкими, опціональними, не боятися помилок і максимально імпровізувати, приймати будь-який ризик. Звичайно, у нашого бізнесу є і свій великий досвід у плані ризиків. Але почути світову легенду і його досвід ризик-менеджменту — колосально корисно нам усім.

Один з принципів Талеба: якщо у вас є більше однієї причини щось зробити, не робіть зовсім. Як організатор, назвіть головну причину, по якій на семінар варто йти?

Особисто для мене це практичний досвід з перших вуст. Талеб дотримується правила: я їм те, що готую. Іншими словами, перш ніж говорити, відчуйте на власній шкірі. Мені імпонує такий підхід. Я піду на семінар, щоб почути практика і його досвід — десятиліття проб і помилок.

Привезти в Україну спікера величини Талеба — досить амбіційно. Поділіться планами: кого можемо чекати після нього?

Зізнаюся, для нас самих така можливість стала несподіванкою, хоча і досить передбачуваною. Команда HUB 4.0 за дев'ять місяців роботи набила руку на різних заходах, орієнтованих на розвиток IT, підприємництва, інновацій. Але семінар такого масштабу — наш перший досвід. Ми просто отримали можливість, від якої не змогли відмовитися. І раз ми в грі, треба провести семінар на високому рівні. Упевнений, він дасть відповіді на багато принципових питань розвитку держави. Тому завдання номер один, на якому ми сконцентровані — це семінар Талеба. А плани, безумовно, є й багато, але це все вже після.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...