ap-diznalos-pro-novi-sanktsiyi-ssha-schodo-rosiyi-pri-vtorgnenni-v-ukrayinu

AP дізналось про нові санкції США щодо Росії при вторгненні в Україну

 • 41484 переглядiв

КИЇВ. 9 січня. УНН. Адміністрація президента США Джозефа Байдена в суботу зробила нові, рішучі попередження Росії про санкції, які вона може зазнати, якщо продовжить загрози вторгнення в Україну. Про це пише Associated Press із посиланням на неназвані джерела, передає УНН.

Деталі

Американські чиновники відзначили можливість поступової зміни рішень щодо майбутньої стратегічної позиції Америки в Європі. Але вони також заявили, що у разі втручання у справи України Росія буде піддана виснажливим санкціям.

Чиновники заявили, що адміністрація відкрита для обговорення з Росією питання щодо скорочення можливого майбутнього розгортання наступальних ракет в Україні та обмеження військових навчань США та НАТО у Східній Європі. Це підтверджує і матеріал Washington Post, опублікований напередодні. 

Тим не менш, вони заявили, що у разі втручання у справи України Росія зазнає жорстких економічних санкцій. Крім прямих санкцій щодо російських організацій, ці санкції можуть містити значні обмеження на продукцію, що експортується з США в Росію, і потенційно на продукцію іноземного виробництва, що підпадає під юрисдикцію США.

Контекст

Коментарі пролунали в той момент, коли високопосадовці США та Росії готуються до зустрічі у Швейцарії в понеділок на тлі загострення напруженості навколо України.

Чиновники заявили, що США готові обговорити на цих переговорах певні, обмежені аспекти своєї позиції у сфері європейської безпеки. Але вони наголосили, що будь-які угоди залежатимуть від того, чи Росія усуне загрози для України, і що жодних рішень не прийматимуться без згоди України чи НАТО.

І, за їхніми словами, немає жодних шансів, що США скоротять свою військову присутність чи арсенал у Східній Європі, як цього вимагає Росія.

Посилені санкції

Хоча ці коментарі, зроблені журналістам на умовах анонімності під час телефонної конференції, організованої Білим домом, були першим свідченням готовності до компромісу з питань України, вони супроводжувалися загрозами бездіяльності Росії у відповідь на вимоги США відступити.

У разі російського вторгнення в Україну "ми - у координації з нашими союзниками та партнерами - негайно накладемо серйозні та надмірні санкції на економіку Росії, включаючи її фінансову систему та сектори, які вважаються критичними для Кремля", - сказав інший чиновник.

На додаток до санкцій на енергоносії та споживчі товари, США та їх союзники розглядають можливість запровадження заборон на експорт до Росії передових електронних компонентів, програмного забезпечення та пов'язаних з ними технологій, у яких використовується американське обладнання. За словами офіційних осіб, Росія може бути включена до групи країн, які найбільше обмежують експортний контроль, поряд з Кубою, Іраном, Північною Кореєю та Сирією.

Це означатиме, що можливості Росії щодо отримання інтегральних схем та продуктів, що містять інтегральні схеми, будуть серйозно обмежені через глобальне домінування американського програмного забезпечення, технологій та обладнання у цьому секторі. Вплив може поширитись на авіаційну техніку, верстати, смартфони, ігрові приставки, планшети та телевізори.

AP зазначає, що такі санкції також можуть бути спрямовані проти критично важливої ​​російської промисловості, включаючи її оборонний сектор та цивільну авіацію, що вдарить по "високотехнологічним амбіціям Росії, чи то розробкам у галузі штучного інтелекту, чи квантовим обчисленням".

Видання зазначає, що американські офіційні особи виявляють обережність та не ставлять ультиматуми Росії, одночасно вимагаючи припинення загроз Україні. Але вони також категорично відкинули вимоги Росії про те, що НАТО не розширюватиметься на схід, а США виведуть війська та озброєння зі Східної Європи.

Пошук компромісів

Попри таку позицію, США та НАТО заявили про готовність шукати компроміси із суміжних питань.

"Ми думаємо, що можемо принаймні вивчити можливість досягнення прогресу з росіянами", - сказав один із чиновників у суботу, напередодні наміченого на понеділок діалогу з питань стратегії та безпеки між США та Росією у Женеві. Однак він додав, що "на цих переговорах не буде взято жодних жорстких зобов'язань".

Напруження на українському кордоні з боку РФ

Українська влада і західні партнери останнім часом звертають увагу на загострення Росією ситуації з безпекою на Донбасі, нарощування російських сил уздовж кордону з Україною, небезпеку нового російського вторгнення і посилення російської дезінформації.

Головна вимога Путіна полягає в гарантіях від США і їх союзників, що НАТО не буде розширюватися далі на схід і не розгорне там системи озброєння, які Росія вважає загрозою.

17 грудня Росія направила США і НАТО пропозиції щодо безпеки в Східній Європі, які, на її думку, необхідні для ослаблення напруженості навколо України. Вимоги Москви включають заборону на вступ України до НАТО, вето Кремля на розміщення військових сил НАТО в колишніх радянських республіках і припинення військових навчань поблизу її кордонів.

Москва презентувала свій графік переговорів із США, НАТО та ОБСЄ щодо “гарантій безпеки” — у межах російсько-американського діалогу на високому рівні в Женеві 10 січня, потім на засіданні Ради Росія-НАТО 12 січня у Брюсселі, а 13 січня у Відні на засіданні постійної ради ОБСЄ.

Очільник дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель вважає абсурдними умови, за яких так звані “гарантії безпеки”, яких вимагає Росія, обговорювалися б без Європи.

Україна заявила про бажання брати участь у консультаціях.

Українські Національні Новини

Політика