institut-vivchennya-viyni-rizik-nastupu-z-bilorusi-nevisokiy

Інститут вивчення війни: ризик наступу з білорусі невисокий

 • 279378 переглядiв

КИЇВ. 21 жовтня. УНН. Аналітики з Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що наразі ризик наступу з білорусі залишається низьким, передає УНН.

Цитата

"Ризик російського наступу з білорусі на північ України залишається низьким, незважаючи на попередження українського високопосадовця від 20 жовтня про те, що ризик російського наступу з білорусі "зростає", - йдеться в повідомленні.

Деталі

Аналітики ISW вважають, такий хід подій залишається малоймовірним у найближчі місяці з огляду на те, що російські сили не мають можливості навіть перекрити українські шляхи постачання із заходу за допомогою наземного наступу.

Найближча українська залізнична лінія зі сходу на захід знаходиться за 30 км від білоруського кордону, а Прип'ятські болота надзвичайно ускладнюють ведення маневреної війни через міжнародний кордон у Волинській та Рівненській областях.

"Автомобільна і залізнична мережа України має достатньо вузлів з Польщею, Румунією, Словаччиною і Угорщиною, щоб російське вторгнення з білорусі не могло серйозно погіршити українські логістичні лінії, не проникаючи вглиб України", - йдеться в повідомленні.

Речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повторив 20 жовтня, що білорусь може сконцентрувати живу силу на кордоні, щоб зафіксувати українські сили на півночі України і запобігти їх розгортанню в зоні активних бойових дій на півдні і сході України.

Додамо 

Міноборони білорусі заявило, що російські винищувачі МіГ-31К планово патрулюють повітряні кордони "союзної держави".

Заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних Сил України Олексій Громов повідомляв, що загроза наступу росії з території білорусі зростає адже противник прагне відрізати ланцюги постачання західної зброї в Україну.

Помічник командувача Об'єднаних сил ЗСУ зі стратегічних комунікацій Євген Сілкін заявляв, що загроза вторгнення росіян з території білорусі може значно зрости навесні.

Українські Національні Новини

Війна