poturannya-koruptsiyi-v-ukrzaliznitsi-i-proval-rozsliduvannya-rotterdam-nabu-demonstruye-marnist-isnuvannya

Потурання корупції в "Укрзалізниці" і провал розслідування "Роттердам +": НАБУ демонструє марність існування

 • 34525 переглядiв

КИЇВ. 31 травня. УНН. В Україні все частіше стали піднімати питання марності змісту дорогих антикорупційних органів НАБУ і САП. Особливо актуальним він став на тлі провалу розслідування справи "Роттердам +" і розквіту тотальної корупції в "Укрзалізниці", передає УНН.

Під час дебатів двох кандидатів в президенти на столичному стадіоні "Олімпійський" в 2019 році Володимир Зеленський поцікавився у Петра Порошенка: "Скільки особисто вам приніс Роттердам +?". Тоді вважалося, що ця формула закупівлі вугілля незаконна і спрямована на збагачення політичних і бізнес еліт країни, але чи так це насправді - невідомо досі, на днях антикорупціонери з САП закрили справу НАБУ в четвертий раз через відсутність доказів провини.

"Роттердам +"

Справа "Роттердам +" розслідувалася більше чотирьох років і встигла стати однією з найгучніших, можна навіть сказати, візитною карткою НАБУ, на якій неодноразово піарився сам глава бюро Артем Ситник, пише в своєму матеріалі "Антирейд".

Зараз головна інтрига справи "Роттердам +" полягає в тому, хто винен у відсутності результату. Є дві версії. Згідно з однією, прокурор САП Денис Демків, який в черговий раз закрив справу "Роттердам +" і тим самим списав чотири роки праці детективів НАБУ, згідно з іншою версією: Ситник піарився на гучній політичній справі і освоював величезні суми з держбюджету, наперед знаючи, що результату не буде.

При цьому "Антирейд" звертає увагу на те, як НАБУ проводило експертизу у справі "Роттердам +".

"Дійсно, є в матеріалах справи експертиза 2019 року, зроблена Українським науково-дослідним інститутом спеціальної техніки та судових експертиз СБУ. І проводив її одноосібно один експерт, - розповів Демків. - Я б просив уважно вчитатися в слова, які є у висновку. Там дійсно є розрахунок, що збиток становить 18 млрд грн. Але в цій експертизі є цікава ремарка, що цей розрахунок (оскільки у нас не було ревізій контролюючих органів) проводився на підставі довідки фахівця НАБУ (детектива відділу детективів по виявленню кримінальних правопорушень управління аналітики та обробки інформації). Дослівно це так звучить: "надані результати арифметичної перевірки правильності розрахунків за методикою, зазначеною в довідці". Тобто судово-економічний експерт відсилається на довідку детектива НАБУ", - розповів в інтерв'ю прокурор САП Демків, який закрив днями цю справу.

"Роттердам + 50"

Поки детективи НАБУ безуспішно намагаються довести провину і збитки в справі "Роттердам +", у них "перед носом" чиновники "Укрзалізниці" намагаються реалізувати формулу "Роттердам + 50". Йдеться про недавню спробу закупити річний запас вугілля на залізницю за ціною "Роттердам +" і ще плюс 50 доларів зверху на кожній тонні.

"Показово, коли однією рукою розслідуєш "Роттердам +", а іншою рукою задоволений "Роттердам + 50$" як куратор "Укрзалізниці", - прокоментував ситуацію УНН ексглава НКРЕКП Дмитро Вовк.

Про системну і процвітаючу корупцію в "Укрзалізниці" говорить вже і Президент Володимир Зеленський. На своїй крайній пресконференції він повідомив, що банкрутство української залізниці пов'язане, в тому числі зі схемами кредитування, коли через "прокладки" беруться гроші в позики під високі ставки, і що навести порядок можна тільки "силою і посадками".

Але посадок як не було, так і немає. У Верховній Раді з січня працює Тимчасова слідча комісія з оцінки критичного стану "Укрзалізниці", яка днями висловила своє невдоволення роботою НАБУ. ТСК настійно попросила керівництво НАБУ сконцентруватися на справах державної важливості і зупинити в терміновому порядку корупцію на залізниці.

Реакції на такий запит ТСК від НАБУ і САП поки не послідувало. Тим часом антикорупціонери відрапортували про досягнення - оголосили підозри службовим особам "Укрзалізниці" в справі чотирирічної давності.

При цьому за останній рік антикорупціонери направили всього одну справу до суду по корупції в "Укрзалізниці", яка теж належить до тих же подій 2016-2017 років.

На два "Роттердам +" один детектив і "нуль" результату

Примітно, що справою "Роттердам +" і розслідуванням корупції в "Укрзалізниці" безуспішно займається один і той же детектив бюро - Денис Гюльмагомедов, який отримує гроші не тільки від держави за роботу в НАБУ, але і фонду "Відродження" Джорджа Сороса. Гюльмагомедов частий гість оплачуваних Соросом тренінгів, де вчить молодих фахівців як виявляти корупціонерів. Крім того він читає лекції в соцмережі Clubhouse. При такій завантаженості не дивно, що реальною корупцією займатися детективам бюро ніколи.

Українські Національні Новини

Політика

    Популярні

    Новини по темі

    Лавров заявив, що Москва готова до відключення від SWIFT

     • 46792 переглядiв

    У Києві побільшало хворих на грип та ГРВІ

     • 17178 переглядiв