u-kremli-nazvali-pitannyam-zhittya-i-smerti-dlya-rosiyi-poshirennya-nato-na-ukrayinu

У Кремлі назвали "питанням життя і смерті" для Росії поширення НАТО на Україну

 • 29917 переглядiв

КИЇВ. 26 грудня. УНН. Поширення НАТО на країни колишнього СРСР, зокрема на Україну — це “питання життя і смерті” для Росії, заявив речник президента РФ Дмитро Пєсков в ефірі російського держтелеканалу, пише УНН.

Деталі

Пєсков заявив, що нібито російська "безпека під загрозою" у тому числі "подальшої експансії і політичної, і військової інфраструктури НАТО у бік наших кордонів". "І в цьому плані, звичайно, поширення НАТО на такі країни, як Україна, напевно, інші країни, які були на території Радянського Союзу", - сказав Пєсков. "Це вже питання, ну, фактично життя і смерті для нас", - додав речник Кремля, якого цитують російські ЗМІ.

Контекст

Українська влада і західні партнери останнім часом звертають увагу на загострення Росією ситуації з безпекою на Донбасі, нарощування російських сил уздовж кордону з Україною, небезпеку нового російського вторгнення і посилення російської дезінформації.

Головна вимога Путіна полягає в гарантіях від США і їх союзників, що НАТО не буде розширюватися далі на схід і не розгорне там системи озброєння, які Росія вважає загрозою.

На тлі цього президенти Росії і США Володимир Путін і Джо Байден 7 грудня провели двосторонні переговори через відеозв'язок, які тривали дві години.

Як заявив радник США з національної безпеки Джейк Салліван на брифінгу за підсумками переговорів Путіна і Байдена, Джо Байден не пішов на поступки Володимиру Путіну щодо гарантій не дозволити Україні вступити в НАТО.

15 грудня Генсек НАТО Єнс Столтенберг повторив РФ: Україна і Грузія мають право обирати власні альянси, а "сфери впливу" - уже історія.

17 грудня Росія направила США і НАТО пропозиції щодо безпеки в Східній Європі, які, на її думку, необхідні для ослаблення напруженості навколо України. Вимоги Москви включають заборону на вступ України до НАТО, вето Кремля на розміщення військових сил НАТО в колишніх радянських республіках і припинення військових навчань поблизу її кордонів.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс отримав останні "пропозиції" Росії, і такий діалог повинен проходити в консультації з європейськими партнерами НАТО, такими як Україна.

Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван в телефонній розмові з помічником президента Росії Юрієм Ушаковим заявив, що США готові вести переговори з Кремлем як безпосередньо, так і через Раду НАТО-Росія і по лінії ОБСЄ. Але Москва повинна зняти занепокоєння Заходу щодо нарощування її військового потенціалу на кордоні з Україною.

У Держдепартаменті США вказали, що Сполучені Штати планують почати переговори з Росією про гарантії європейської безпеки в січні, щоб знизити напруженість навколо України, викликану розміщенням російських військових на її кордоні.

Українські Національні Новини

Політика