u-lvovi-proveli-ridkisnu-operatsiyu-divchini-z-onkologiyeyu-vidalili-serednyu-chastinu-kintsivki-a-nizhnyu-prishili-zadom-napered

У Львові провели рідкісну операцію: дівчині з онкологією видалили середню частину кінцівки, а нижню пришили задом наперед

 • 140763 переглядiв

КИЇВ. 15 листопада. УНН. У Львові лікарі трьох міст виконали рідкісну операцію дівчині з онкологією, аби зберегти функціональність ноги - їй видалили середню частину кінцівки, а нижню перевернули на 180 градусів і пришили задом наперед. Про це y Facebook повідомила дитяча лікарня Святого Миколая, пише УНН.

Деталі

Зазначається, що про свій небезпечний діагноз — рак кісток — Юля з Івано-Франківська дізналась за день до свого 18-річчя. Вона вдарилась ногою, звернулася до лікарів і після ретельного обстеження почула діагноз: остеосаркома 2B стадії. Спочатку вона лікувалася в рідному місті, однак недуга прогресувала. Призначили шість сеансів хіміотерапії, однак вони не допомогли. Хвороба прогресувала і могла вбити юну дівчину.

Медики зауважили, що подальше поширення агресивної пухлини можна було зупинити лише в один спосіб — терміново видалити уражену стегнову кістку. Але у пацієнтки рак вже поширився і на колінний суглоб, тож мова йшла про ампутацію ноги на високому рівні. Тому лікарі зі Львова, Києва та Івано-Франківська об’єдналися, щоб боротися за якість життя дівчини. Так, вони вирішили провести рідкісну операцію — ротаційну пластику.

Цитата

«Ротаційна пластика — це хірургічне втручання у дітей, яким через рак кісток видаляють частину ноги разом з коліном. А нижню частину кінцівки разом зі стопою повертають на 180 градусів і пришивають до стегнової кістки — задом наперед. Таким чином, стопа стає виконувати роль коліна, що дозволяє згодом встановити функціональний протез і наскільки це можливо зберегти чутливість та рухливість кінцівки», - зазначили лікарі.

За словами медиків, Юля вже повернулася до Івано-Франківська й продовжує хіміотерапію та боротьбу з недугою. Коли ж нога остаточно загоїться і в дівчини з’явиться більше сил, як повідомляється, вона зможе займатися із фізичним терапевтом та розробляти ногу. Потім на дівчину чекає протезування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перша спліт-трансплантація в Україні: медики розповіли деталі унікальної операції

Українські Національні Новини

Суспільство

    Популярні

    Новини по темі