Фокін розповів, як познайомився з Єрмаком та як увійшов до ТКГ щодо Донбасу

Фокін розповів, як познайомився з Єрмаком та як увійшов до ТКГ щодо Донбасу

Київ  •  УНН

18 вересня 2020, 15:24  •  13765 перегляди

КИЇВ. 18 вересня. УНН. Експрем’єр-міністр та заступник голови української делегації у Тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Вітольд Фокін був знайомий з головою Офісу Президента Андрієм Єрмаком задовго до свого призначення до ТКГ, проте підтвердив, що їх познайомила його онука Марія Фокіна. Про це він заявив у ефірі Українського радіо, передає УНН.

“Я дуже задоволений, що ви торкнулися саме цієї теми, бо на цій темі багато спекулюють, вони вигадують казна що, вони приписують мені просто надумані властивості, тому відповідати буду коротко. Я ніколи не мав навіть думки про те, щоб увійти до складу Тристоронньої контактної групи. Є недобросовісні і нечесні, на мій погляд, люди, які зараз паскудять ім’я моєї онуки, начебто вона влаштувала мене на цю посаду, начебто вона сприяла тому, щоб мене призначив Президент заступником голови нашої делегації. Все це вигадки. Я з Єрмаком Андрієм Борисовичем познайомився три роки тому у 2017 році. Моя онука досить популярна співачка, вона має багато друзів, її оточують цікаві люди, і вона не дуже часто, але інколи приїздить до мене саме зі своїм оточенням. Одного разу вона приїхала з високим гарним хлопцем, але вона ніби не одна була, хтось ще був, не пригадаю. Познайомилися і на цьому вичерпана була ця тема”, — зазначає він.

За словами Фокіна до Офісу Президента його запросили через три роки після знайомства.

“І тільки три роки потому мене запросили до Адміністрації Президента для розмови, і я як дисциплінована людина і громадянин прийшов і там побачив Кравчука (перший Президент України Леонід Кравчук, — ред.). Ми з Кравчуком теж не бачилися не менше 10 років, ми не спілкувалися, не вітали один одного зі святами і днями народження, але наші стосунки були скоріше дружніми, ніж байдужими. Коли ми працювали, то я завжди кажу і повторюю, що працювати з Леонідом Макаровичем надзвичайно легко і приємно... Він розбирається у політиці на відміну від мене, я себе політиком не вважав ніколи. Я його побачив і мені стало приємно. Андрій Борисович розказав, що запросив нас на предмет того, щоб ми очолили цю делегацію”, — додає він.

Так, відповідаючи на питання, чи це була пропозиція очільника Офісу Президента, Фокін зауважив: “принаймні я іншого сказати не можу чи була там розмова попередня з Кравчуком чи ні, я цього не знаю”.

“Я не дав згоди і сказав, що дам згоду або заперечу тільки після особистої розмови з Леонідом Макаровичем, я його давно не бачив, і люди у наш буремний час змінюють орієнтації і свою точку зору... Він зі мною погодився і ми наступного дня з Леонідом Макаровичем зустрілися і розмовляли з ним 6 годин. Він залишився на українських позиціях, бо розсудливо ставиться до питань війни і миру. Згодом Андрій Борисович зателефонував мені, я відповів, що у мене вже не той вік, клопіт інший, у мене нездорова дружина зараз. Він сказав мені подумати ще. І тоді я отримав кілька дзвінків, переважно з Донбасу. Мої знайомі просили не відмовлятися від цієї пропозиції. Через 2 тижні я погодився, і вийшов указ Президента про призначення мене першим заступником. За функціями я мав забезпечити комунікацію із суспільством, з організаціями”, — відзначає він.

Нагадаємо, глава тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі Леонід Кравчук вносив пропозиції про призначення ряду людей в ТКГ, хоча у самого Кравчука це заперечують.

Додамо, онука першого прем’єр-міністра України Вітольда Фокіна Марія Фокіна в ефірі програми “Світське життя” заявила, що познайомила експрем’єра з керівником Офісу Президента Андрієм Єрмаком і причетна до рішення щодо його входження до складу Тристоронньої контактної групи в Мінську.

Так, в серпні Президент Володимир Зеленський ввів до складу делегації України для участі в Тристоронній контактній групі щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі (ТКГ) прем’єр-міністра України в 1990-1992 роках Вітольда Фокіна.

Новини по темi
Фокін розповів, як познайомився з Єрмаком та як увійшов до ТКГ щодо Донбасу

Фокін розповів, як познайомився з Єрмаком та як увійшов до ТКГ щодо Донбасу

18 вересня 2020, 15:24  •  13765 перегляди
Президент посмертно нагородив солдата, який був поранений у районі Докучаєвська

Президент посмертно нагородив солдата, який був поранений у районі Докучаєвська

18 вересня 2020, 15:14  •  14750 перегляди
Верещук: не кияни повинні постійно думати про мера, а мер - про киян

Верещук: не кияни повинні постійно думати про мера, а мер - про киян

18 вересня 2020, 15:09  •  15418 перегляди
Степанов розповів, де в Україні фіксують найбільше нових випадків COVD-19

Степанов розповів, де в Україні фіксують найбільше нових випадків COVD-19

18 вересня 2020, 14:57  •  20226 перегляди
Україна готова до опалювального сезону на 90%

Україна готова до опалювального сезону на 90%

18 вересня 2020, 14:53  •  13394 перегляди
Незабаром ми повернемо українським мамам "пакунок малюка", - нардеп

Незабаром ми повернемо українським мамам "пакунок малюка", - нардеп

18 вересня 2020, 14:53  •  14682 перегляди
У МОЗ розповіли, які райони вийшли з “червоного рівня” небезпеки

У МОЗ розповіли, які райони вийшли з “червоного рівня” небезпеки

18 вересня 2020, 14:38  •  16784 перегляди
Позолочені ручки Parker для Хомчака - це відсутність офіцерської честі - політолог

Позолочені ручки Parker для Хомчака - це відсутність офіцерської честі - політолог

18 вересня 2020, 14:35  •  20534 перегляди
В Україні 224 адміністративні одиниці віднесли до “зеленого рівня” небезпеки - Степанов

В Україні 224 адміністративні одиниці віднесли до “зеленого рівня” небезпеки - Степанов

18 вересня 2020, 14:31  •  17850 перегляди
У справі депутата Київради Кримчака розпочато дослідження доказів

У справі депутата Київради Кримчака розпочато дослідження доказів

18 вересня 2020, 14:23  •  15594 перегляди

Фокін розповів, як познайомився з Єрмаком та як увійшов до ТКГ щодо Донбасу

Експрем’єр-міністр та заступник голови української делегації у Тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Вітольд Фокін був знайомий з головою Офісу Президента Андрієм Єрмаком задовго до свого призначення до ТКГ, проте підтвердив, що їх познайомила його онука Марія Фокіна. Про це він заявив у ефірі Українського радіо, передає УНН.

Політика • 18 вересня 2020, 15:24  •  13765 перегляди
Фокін розповів, як познайомився з Єрмаком та як увійшов до ТКГ щодо Донбасу

Президент посмертно нагородив солдата, який був поранений у районі Докучаєвська

Президент України Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України солдату Юрію Горайському, який був смертельно поранений у районі Докучаєвська. Про це повідомляє УНН з посиланням на пресслужбу Офісу Президента.

Суспільство • 18 вересня 2020, 15:14  •  14750 перегляди
Президент посмертно нагородив солдата, який був поранений у районі Докучаєвська

Верещук: не кияни повинні постійно думати про мера, а мер - про киян

Актуальними проблемами жителів міста повинен опікуватися мер. Кияни не повинні постійно згадувати керівника столиці в зв’язку з певними питаннями. Про це в своєму передвиборному ролику заявила кандидат на посаду київського міського голови Ірина Верещук, передає УНН з посиланням на відеоролик, який Верещук опублікувала в своєму Facebook.

Політика • 18 вересня 2020, 15:09  •  15418 перегляди
Верещук: не кияни повинні постійно думати про мера, а мер - про киян

Степанов розповів, де в Україні фіксують найбільше нових випадків COVD-19

В Україні найбільше нових випадків COVD-19 показує місто Бережани Тернопільської області, де за 14 днів захворіло понад 699 осіб на 100 тис. населення. Про це під час брифінгу за результатами засідання Державної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо встановлення рівнів епідемічної небезпеки поширення СOVID-19 сказав міністр охорони здоров'я України Максим Степанов, передає кореспондент УНН.

Суспільство • 18 вересня 2020, 14:57  •  20226 перегляди
Степанов розповів, де в Україні фіксують найбільше нових випадків COVD-19

Україна готова до опалювального сезону на 90%

Станом на 18 вересня Україна готова до осінньо-зимового опалювального сезону на 90%, а запаси палива на ТЕС і ТЕЦ стабільно високі. Про це Прем'єр-міністру Денису Шмигалю доповіли під час засідання Антикризового енергетичного штабу, в рамках якого обговорювали питання готовності теплопостачальних організацій до опалювального сезону, передає УНН із посиланням на повідомлення пресслужби КМУ.

Політика • 18 вересня 2020, 14:53  •  13394 перегляди
Україна готова до опалювального сезону на 90%

Незабаром ми повернемо українським мамам "пакунок малюка", - нардеп

Нещодавно, 17 вересня, Верховна Рада України підтримала законопроект щодо пакунку малюка. Тож зовсім скоро українські породілля відчують турботу від держави. Про це у своєму Facebook написала співавтор законопроекту, народний депутат від партії “Слуга народу” Ірина Верещук, передає УНН.

Політика • 18 вересня 2020, 14:53  •  14682 перегляди
Незабаром ми повернемо українським мамам "пакунок малюка", - нардеп

У МОЗ розповіли, які райони вийшли з “червоного рівня” небезпеки

Окремі міста та райони вийшли з “червоного рівня” епідемічної небезпеки. Зокрема, це Івано-Франківськ, Коломия, Ізмаїл та Тернопіль. Про це під час брифінгу за результатами засідання Державної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо встановлення рівнів епідемічної небезпеки поширення СOVID-19 сказав міністр охорони здоров'я України Максим Степанов, передає кореспондент УНН.

Суспільство • 18 вересня 2020, 14:38  •  16784 перегляди
У МОЗ розповіли, які райони вийшли з “червоного рівня” небезпеки

Позолочені ручки Parker для Хомчака - це відсутність офіцерської честі - політолог

Позолочені ручки Parker, які закуповують для подарунків від Головнокомандувача ЗСУ Руслана Хомчака - це банкет під час чуми, який засвідчує відсутність офіцерської честі. Про це у коментарі УНН зазначив політолог Віктор Бобіренко.

Суспільство • 18 вересня 2020, 14:35  •  20534 перегляди
Позолочені ручки Parker для Хомчака - це відсутність офіцерської честі - політолог

В Україні 224 адміністративні одиниці віднесли до “зеленого рівня” небезпеки - Степанов

В Україні 224 адміністративні одиниці віднесли до “зеленого рівня” небезпеки, а 335 повинні впровадити або продовжити реалізовувати додаткові дії для захисту населення своїх громад. Про це під час брифінгу за результатами засідання Державної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо встановлення рівнів епідемічної небезпеки поширення СOVID-19 сказав міністр охорони здоров'я України Максим Степанов, передає кореспондент УНН.

Суспільство • 18 вересня 2020, 14:31  •  17850 перегляди
В Україні 224 адміністративні одиниці віднесли до “зеленого рівня” небезпеки - Степанов

У справі депутата Київради Кримчака розпочато дослідження доказів

Вищий антикорупційний суд дослідила 1 том письмових матеріалів, наданих прокурором САП у справі стосовно депутата Київської міської ради, екссекретаря земельної комісії Сергія Кримчака та його спільника, яких обвинувачують у незаконному заволодінні земельними ділянками на території міста Києва вартістю понад 2,5 млн гривень. Про це УНН повідомляє з посиланням на пресслужбу САП.

Політика • 18 вересня 2020, 14:23  •  15594 перегляди
У справі депутата Київради Кримчака розпочато дослідження доказів