Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Прем'єр-міністром Нідерландів Діком Схоофом для обговорення спільного оборонного виробництва та дипломатичної роботи. Нідерланди виділили 300 млн євро на відбудову України та засудили російські удари.
Австралія закликала росію відшкодувати збитки за знищення літака MH17 у 2014 році після того, як Європейський суд з прав людини визнав москву відповідальною за порушення міжнародного права в Україні.
Зустріч у Римі зосередиться на довгостроковому відновленні України та мобілізації інвестицій, зокрема коштів приватного сектору.
Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт верховного лідера Талібану Хайбатулли Ахундзади та голови Верховного суду Абдули Хакіма Хаккані. Їх звинувачують у злочинах проти людяності, пов'язаних з переслідуванням жінок та дівчат.
Розвідувальні служби Нідерландів та Німеччини зібрали докази широкомасштабного використання Росією забороненої хімічної зброї в Україні, зокрема скидання задушливої речовини з дронів. Міністр оборони Нідерландів закликав до посилення санкцій проти Москви, оскільки щонайменше три смерті українців пов'язані із застосуванням хімічної зброї.
Прем'єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен заявила про необхідність максимальної підтримки України та припинення імпорту російського газу. Вона наголосила на важливості послаблення економіки росії та контролю над її тіньовим флотом.
Спеціальна доповідачка ПА ОБСЄ Каріна Одебрінк заявила, що викрадення Росією українських дітей може прирівнюватися до злочину геноциду. Вона також висловила впевненість, що Путін постане перед судом у Гаазі.
Україна повернула росії два тіла загиблих російських військових з особистими жетонами. Голова МВС Ігор Клименко закликав родини військових рф звернутися до Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти та російських установ для підтвердження, оскільки росія може приховувати репатріацію тіл.
Туреччина прийматиме саміт лідерів НАТО в липні 2026 року в Анкарі "для ухвалення важливих рішень". Президент Ердоган наголосив на твердій позиції Туреччини щодо оборонної співпраці.
На саміті в Гаазі президент Чехії Петр Павел запропонував Дональду Трампу посилити економічний тиск на росію за аналогією з "успіхом США щодо Китаю". Це має примусити кремль до переговорів, хоча і не спричинити економічний крах рф.
Міністр закордонних справ Німеччини Йоганн Вадефуль застеріг від недооцінки загрози, яку росія становить для Німеччини, називаючи агресію проти України найбільшою загрозою безпеці Європи. Він наголосив на необхідності збільшення витрат на оборону та продовження підтримки Києва.
Європейські країни НАТО збільшують витрати на оборону, але відмовляються від американської зброї. Це пов'язано з побоюваннями щодо політики Трампа, який вже погрожував анексувати територію європейської країни.
Естонія підтвердила готовність приймати на своїй території літаки F-35 Північноатлантичного альянсу, здатні нести ядерну зброю. Речник Кремля Дмитро Пєсков назвав це "небезпечним" для Росії.
Під час саміту НАТО Дональд Трамп заявив, що Росія ніколи не нападе на Альянс, поки він є президентом. Лідери НАТО відзначили зусилля Трампа щодо збільшення оборонних витрат.
Саміт НАТО в Гаазі завершився згодою більшості країн Альянсу підвищити витрати на оборону до 5%. Україна брала участь як почесний гість.
Президент США Дональд Трамп заявив про майбутні переговори з Іраном щодо його відмови від ядерних амбіцій після успішної операції зі знищення ядерної програми. Це сталося після успішних бомбардувань, які, за його словами, відкинули ядерну програму Ірану на десятиліття, незважаючи на розбіжності в оцінках розвідки США.
Генпрокурор Кравченко назвав угоду про створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України переломним моментом для світового правосуддя, що дає реальний шанс притягнути винних до відповідальності.
За словами Президента, Україна високо цінує підтримку ПАРЄ у створенні Спеціального трибуналу щодо злочину агресії рф. Цей трибунал дозволить притягнути до відповідальності керівництво російського режиму.
Дональд Трамп заявив про намір особисто провести переговори з Іспанією щодо збільшення оборонних витрат до 5% ВВП. Президент США жорстко висловився про необхідність Іспанії "схаменутися і заплатити", незважаючи на попередні заяви іспанського уряду про відсутність очікувань негативних наслідків.
Володимир Зеленський поділився деталями зустрічі з Дональдом Трампом на саміті НАТО, включаючи обговорення обмінів полоненими та загиблими. Зеленський повідомив, що росія передала Україні тіла своїх загиблих, які наразі проходять експертизу в Києві для ідентифікації.
Зеленський розкрив деталі зустрічі з Трампом у Гаазі, що тривала близько 50 хвилин. Обговорювалися закупівля систем ППО, співвиробництво дронів, а також обмін полоненими та загиблими.
Президент США Дональд Трамп відреагував на жартівливі слова Генсека НАТО Марка Рютте, який назвав його "татком". Трамп жартома пригрозив Рютте "врізати йому по десяте число", висловивши симпатію.
Зустріч президентів Зеленського і Трампа в Гаазі тривала близько 50 хвилин. Український лідер задоволений обговореним, охопивши всі значущі питання.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга взяв участь у засіданні Ради Україна-НАТО в Гаазі, де обговорювалася підтримка України та посилення тиску на росію. Він закликав до жорстких санкцій та посилення оборонної підтримки, наголосивши, що росія є екзистенційною загрозою для євроатлантичного простору.
Генсек НАТО Марк Рютте заявив про недовіру до путіна, посилаючись на брехню щодо причетності росії до катастрофи MH17. Рютте також підтвердив підтримку Альянсом України на її шляху до членства в НАТО.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц повідомив, що "коаліція охочих" продовжить переговори щодо координації підтримки України найближчими днями. Заяви були зроблені за підсумками саміту НАТО, де також обговорювалося збільшення витрат на оборону до 5% ВВП.
Іспанія не прогнозує негативних наслідків через недотримання цільового показника витрат НАТО у 5% ВВП. Уряд країни запевняє, що виконає всі зобов'язання щодо військових спроможностей без досягнення цього рівня.
Генсек НАТО Марк Рютте підтвердив непохитну підтримку України на її шляху до членства в Альянсі. НАТО зобов'язується надати Україні 35 млрд євро допомоги цього року для забезпечення миру.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте оголосив про рішення підняти витрати країн-членів Альянсу на оборону до 5% ВВП. З цієї суми 3,5% буде спрямовано на фінансування військ та необхідного обладнання, а 1,5% – на підтримку інвестицій у безпеку.
Президент США Дональд Трамп на закритому засіданні НАТО заявив про необхідність врегулювання ситуації з війною в Україні, яка "зовсім вийшла з-під контролю". Це було розцінено як позитивний знак взаємодії, хоча коментар прозвучав на тлі відсутності ентузіазму щодо зустрічі із Зеленським.