Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Політика
97380

Політологи оцінили передвиборчі перспективи "За майбутнє" та назвали основні помилки

Політологи оцінили передвиборчі перспективи "За майбутнє" та назвали основні помилки

Ігор Палиця

КИЇВ. 15 жовтня. УНН. Серед соціологічних опитувань до ТОП-5 передвиборчих рейтингів потрапляють популярні "Слуги народу" і так звані партійні старожили - "ОПЗЖ" та "Батьківщина". Проте у цьому переліку також регулярно з’являється й відносно нещодавно створена партія "За майбутнє" на чолі з Ігорем Палицею. У чому секрет успіху партії-новачка та які кадрові прорахунки були здійснені нею на передвиборчому шляху – УНН розповіли політологи.

"У партії "За майбутнє" своя задача стояла - підвищувати впізнаваність і рекламувати свою партію. У них рейтинг зростає: зараз всеукраїнський вже 7,2%, вони залізно проходять у Верховну Раду, тож швидше за все, дотягнуть до 10% і матимуть політичну фракцію, з якою всім доведеться рахуватися. Технологічно керівництво партії вчиняє абсолютно правильно - воно працює вже виходячи з всеукраїнського рейтингу і дострокових парламентських виборів, які, чим далі, тим ймовірніші", - розповів політолог Кирило Сазонов.

А ось політолог Сергій Биков вважає, що хоч "За майбутнє" й успішно набирає передвиборчі рейтинги, проте жодна партія не може бути застрахована від кадрових помилок.

"За майбутнє" по країні демонструє досить гарні результати, станом на зараз, і вона нарощує свою підтримку. Але у них є проблема, як і у всіх партій – це кадрова політика. Зараз дуже складно знайти дійсно нормальних і ефективних кандидатів, бо багато людей, які є фаховими і ефективними – вони просто зневірилися у політиці і банально не хочуть нею займатися. І тому партіям доводиться брати тих, хто готовий, хто хоче і прагне займатися політикою, попри їхні особисті якості, професійні чи фахові. Показовим тут є, наприклад, ляп з нардепом Поляковим", - розповів Биков.

Своєю чергою, політичний аналітик Олександр Кочетков погоджується із думкою Бикова стосовно вад кадрової політики у більшості партій напередодні місцевих виборів-2020, зокрема й у "За майбутнє".

"У "За майбутнє", як і у інших політичних партій, брак кадрів. Мабуть тому вони, до речі, й прокололися з Поляковим. І у мене є таке припущення, що це саме Поляков переконав "За майбутнє", що він може і хоче поборотися за крісло мера Чернігова, і вони йому повірили. І бачте, що вийшло. Людина не користується великою популярністю у Чернігові. І це головне. Він не дуже переконливий і популярний", - впевнений експерт.

Нагадаємо, раніше УНН писав, що політична партія "За майбутнє" здобула електоральне лідерство у кількох західних регіонах України та вже увійшла до п’ятірки найбільш підтримуваних партій у регіонах України за результатами дослідження соціологічної групи "Рейтинг".

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram