Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Економіка
45090

Експерт розповів, що означає для інвесторів арешт рахунків забудовника

Експерт розповів, що означає для інвесторів арешт рахунків забудовника

Володимир Копоть

КИЇВ. 27 січня. УНН. Що робити інвестору, якщо банківські рахунки забудовника арештовані, а сам він банкрут. Про це УНН розповів Володимир Копоть, юрист і засновник онлайн-сервісу перевірки нерухомості Monitor.Estate.

Він почав з того, що до процесу будівництва житлового комплексу залучені відразу кілька компаній, це: підрядна організація (яка будує), девелоперська компанія (яка організовує процес будівництва), замовник будівництва (на чиїй землі будують) і проектувальник. Крім них є ще різні фонди, через які залучають кошти інвесторів.

Коли проблеми виникають у підрядника - це не так ризиковано, адже його можна замінити, каже Копоть. Інша ситуація, коли рахунки заарештовують у забудовника.

"Коли заарештовують рахунки забудовника, треба дивитися з якої причини це відбувається і що у нього за договорами (з інвесторами - ред). Підстав може бути багато, від незаконного розпорядження землею до несплати податків. Але глобально - для інвестора це погано. Якщо замовник працює безпосередньо: отримує гроші від інвестора і направляє їх на будівництво, безумовно, будівництво може заморожуватися на невизначений час", - коментує Копоть.

Але найнеприємніше те, що від інвестора вже нічого не залежить, продовжує юрист.

"Наприклад, обіцяний квартал (здачі будинку - ред.) може бути відстрочений і інвестор отримає свою квартиру через 2-3 роки або тоді, коли розблокують рахунки. У гіршому варіанті буде кинутий напризволяще", - вказує Копоть.

Якщо забудовник визнаний банкрутом, то шансів інвесторів повернути свої гроші - мізерні, вказує Копоть.

"Якщо забудовник визнаний банкрутом, то до нього немає сенсу пред'являти будь-які вимоги (про передачу квартир, повернення грошей і так далі). Оскільки банкрутство юрособи - це офіційне визнання в тому, що компанія більше не в змозі виконувати свої зобов'язання. Що ж робити кредиторам цієї компанії, всім, хто в неї вірив і давав їй гроші, в тому числі - інвесторам? Вимоги кредиторів забудовника (в т.ч. інвесторів будівництва) будуть задовольнятися за рахунок усіх грошових коштів і майна будівельної компанії, що залишилися у неї на момент визнання її банкрутом", - пояснює юрист в своєму блозі 

Актуально по темі

На початку року УНН виявив під Києвом ризиковане будівництво ЖК "Софія Київська". Перевірка показала, що з двох забудовників один вже банкрут ("Укрполіскорм"), а другий ("Софія Буд Груп") прихований в офшорі Панами зі статутним капіталом в одну тисячу гривень. Обидві компанії контролює колишній народний депутат Сергій Скуратовський, який ще два роки тому очолював парламентський Комітет з питань будівництва. У 2010-2012 році він позичив гроші в "Укрінбанку" на будівництво ЖК "Софія Київська", залишивши в заставі у кредитора землі і квартири самого комплексу. Гроші Скуратовський так і не повернув, а квартири продав людям за схемами, які зараз вивчає Національне антикорупційне бюро.

Важливо знати

14 cічня суд заарештував рахунки компанії "Софія Буд Груп", забудовника ЖК "Софія Київська" за борги в 72 млн грн. Також судові претензії до забудовника пред'явила місцева сільрада. За словами голови сільради Олеся Кудрика, "Софія Буд Груп" не сплатила пайову участь в розмірі 3 млн грн, але, швидше за все, вже й не сплатить, оскільки компанія банкрут.

Цитата:

"Ми подали позов на 2,9 млн грн, оскільки "Софія Буд Груп" (забудовник ЖК "Софія Київська" - ред.) не сплатила пайову участь. І не знаємо чи сплатить - компанія банкрут, її рахунки арештовані, при чому давно", - повідомив Кудрик.

"Укрінком" (правонаступник "Укрінбанку") в свою чергу застеріг інвесторів від вкладень в ЖК "Софія Київська" і анонсував повернення грошей (майна) забудовника в судовому порядку.

Цитата:

"Я запевняю вас, що кредитор ("Укрінком" - ред.) зробить все, щоб повернути кредитні кошти, повернути за рахунок будь-яких джерел. Ми ні перед чим не зупинимося. Цей процес буде системним, послідовним і невідворотним. Ми хочемо, повинні і зобов'язані застерегти всіх потенційних інвесторів ЖК "Софія Київська" - в основі ваших відносин із забудовником лежать неповернені борги на сотні мільйонів гривень, будинки, квартири в які, ви інвестуєте, будуються на спірній землі, а керують будівництвом все ті ж люди, діяльність яких стала приводом для порушення десятка кримінальних справ, які зараз розслідуються. Відповідальність за виконання зобов'язань перед кожним з вас буде нести компанія, обтяжена вантажем боргів, у якій навряд чи знайдуться джерела, щоб ці борги повернути", - сказав глава правління "Укрінкома" Володимир Клименко.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram