Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Суспільство
23580

Київ ризикує потрапити до "помаранчевої" зони карантину - Рубан

Київ ризикує потрапити до "помаранчевої" зони карантину - Рубан

КИЇВ. 22 лютого. УНН. Столиця України ризикує потрапити до “помаранчевої” зони карантину - щодо рівня небезпеки поширення COVID-19 - через збільшення показників сезонної захворюваності, яке триватиме кілька тижнів по всіх регіонах держави. Про це УНН сказав начальник ГУ Держпродспоживслужби в Києві Олег Рубан.

Цитата:

“Збільшення захворюваності розпочалось з минулого тижня, і ми спостерігаємо поступове збільшення захворюваності, незначне. Максимальне буде на цьому тижні... Можемо говорити, що у нас є ризики потрапляння до "помаранчевої" зони, а потім уже ми не допустимо, щоб Київ як столиця потрапив до "червоної”, — сказав Рубан.

Деталі

Зі слів начальника ГУ Держпродспоживслужби у столиці, на сьогодні по всіх регіонах України буде спостерігатись збільшення захворюваності. Це пов’язано з тим, що наразі в Україні, за наявними даними, циркулює більше 5 збудників коронавірусу, а також спостерігається збільшення захворюваності на грип та сезонні гострі респіраторні вірусні інфекції.

Тому, зазначив Рубан, природнє прогнозоване збільшення захворюваності починається з поточного тижня і буде спостерігатись 2-3 тижні до кінця березня.

“Для Києва це нормальна ситуація, якщо він буде знаходитись у "помаранчевій" зоні. Я думаю, ми не досягнемо тих показників, які призведуть до "червоної", але "помаранчева" зона — для Києва це цілком нормальна ситуація”, — зауважив співрозмовник.

Доповнення

Карантин для протидії поширенню нового типу коронавірусу в Україні запровадили з 12 березня 2020 року. Потім його неодноразово продовжували і влітку перевили у форму адаптивного карантину.

З 8 по 24 січня в Україні діяв жорсткий карантин. Його вводили, щоб "збити" хвилю захворюваності на COVID-19. Голова МОЗ Степанов зазначав, що головного ефекту від січневого "локдауну" вдалося досягти.

Україна з 25 січня повернулася до обмежень, які діяли до січневого жорсткого карантину.

З 24 лютого Україна знову повертається до адаптивного карантину з впровадженням чотирьох рівнів епідемічної небезпеки. Загалом дію обмежень продовжено до 30 квітня.

У межах адаптивного карантину регіони позначаються кольорами - зеленим, жовтим, помаранчевим або червоним рівнем небезпеки поширення COVID-19, залежно від епідемічної ситуації. Зважаючи на "колір" регіону різняться й обмежувальні заходи. Так, зелений рівень передбачає мінімальні обмеження. Жовтий рівень - наразі діє на території всієї країни, однак будуть вноситися деякі пом'якшення. Помаранчевий рівень - встановлюються після жовтого і свідчить про ускладнення епідемічної ситуації. Червоний рівень - передбачає більш жорсткі обмеження, як це було під час січневого "локдауну".

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram