Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
43815

Експерти висловили підтримку законопроекту Кабміну по “зеленій” енергетиці

Експерти висловили підтримку законопроекту Кабміну по “зеленій” енергетиці

КИЇВ. 24 червня. УНН. Урядовий законопроект, який зокрема законодавчо закріплює зниження “зеленого” тарифу вимагає якнайшвидшого розгляду і прийняття. Таку думку у коментарі УНН висловив експерт з питань енергетики Дмитро Марунич.

Він уточнив, що документ фіксує ключові параметри меморандуму уряду з учасниками ринку "зеленої" енергетики.

"У законопроекті зафіксовані неминучі пропозиції, які в ході тривалого переговорного процесу обговорювалися між урядом та інвесторами. Його прийняття - це неминуча імплементація переговорного процесу Міненерго з учасниками ринку. Це такий собі варіант реструктуризації боргів перед інвесторами ВДЕ, які сьогодні складають вже біля 400 млрд грн", - каже Марунич.

У доцільності прийняття парламентом законопроекту переконаний також керівник програм аналітичного центру DiXi Group Роман Ніцович.

"Переговори велися досить тривалий час. І схвально, що знайдено компроміс. Думаю, що прийняття документу буде свідчити про те, що домовленості між урядом і учасниками ринку не є декларативними, що КМУ дійсно має намір їх виконувати", - пояснює він.

Попри важливість законопроекту, Ніцович не виключає, що окремі депутати можуть зірвати голосування за документ.

"Сьогодні, як я бачу, і в Уряді і в у ВР налаштовані на прийняття документу. Поряд з цим, у парламенті є представники бізнесу, сектору відновлювальної енергетики, депутати, їх помічники, люди, у яких є певні зв'язки із бізнес-групами, які теж мають свій інтерес. Через це можуть бути певні складнощі із його прийняттям", - каже він.

У свою чергу Марунич вважає, що підтримка документу буде свідчити про реальне, а не формальне існування монобільшості у Раді.

"Це ж усе таки урядовий законопроект, а топ-чиновників КМУ затверджувала "Слуга народу". Логічно, що вони мають підтримувати тих, кого обрали", - додав він.

Нагадаємо, Міненерго ініціювало, а Кабмін підтримав два законопроекти, якими, зокрема, знижується "зелений" тариф, призупиняється імпорт електроенергії з РФ та Білорусі, а також передбачається фінансове оздоровлення оператора атомних електростанцій "Енергоатому". Народних обранців відомство закликає оперативно їх розглянути.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram