Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
41355

Фокін повідомив, що працює над статусом вільних економічних зон для Донбасу

Фокін повідомив, що працює над статусом вільних економічних зон для Донбасу

Вітольд Фокін

КИЇВ. 21 вересня. УНН. Експрем'єр-міністр та заступник голови української делегації у Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Вітольд Фокін працює над програмою щодо вільних економічних зон у Донецькій та Луганській областях. Про це він заявив в ефірі "Українського радіо", передає УНН.

Так, він зазначив, що ніколи не пропонував надання особливого статусу включно з підконтрольними територіями Донбасу.

"Я сказав, що ввести режим особливої економічної зони для окремих районів Донбасу, як це записано у "мінських угодах". І я від себе додав – а краще на весь Донбас. Слово "краще" має модальний відтінок, це не констатація, це лише можливість. Нічого я не пропоную… Те, що вони такі претензії до мене виявили, я задумався – і справді, що це таки – вільна економічна зона", - зазначив Фокін.

З його слів, ніхто так і не уточнив значення "вільних економічних зон".

Крім того, експрем'єр-міністр повідомив, що за роки незалежності закон про вільну економічну зону приймався вісім разів.

"Жоден із цих законів з місця не зрушив. Ніхто їх не тільки не виконував, а навіть не знав, як підійти до цього закону. Зараз я з однією розумною людиною працюю якраз над тим, який саме статус треба надати вільний економічній зоні. Ідея надзвичайно реальна і приваблива… Програма, над якою я працюю зараз разом з автором ідеї, полягає у тому, що, користуючись передбаченим ще римським правом способом так званих "суперфіцій", надавати юридичне право під юрисдикцією потужних ведучих держав світу віддавати землю, попередньо ознайомившись з програмою. Тобто, уряд не випускає контроль за використанням цієї землі. Він розглядає пропозиції… Це не оренда, це земля, яка не втрачає державності, але передається у руки людині, яка навіть має право передавати цю землю у спадщину. Це гарантує безпеку інвестицій", - пояснив він.

Нагадаємо, віце-прем’єр-міністр, міністр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков раніше заявив, що для того щоб наблизити мир і деокупацію, необхідно реалізувати кращий варіант майбутнього на підконтрольній території Донбасу.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram