Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
48765

Президент Польщі заявив, що наклав вето на закон про ЗМІ

Президент Польщі заявив, що наклав вето на закон про ЗМІ

КИЇВ. 27 грудня. УНН. Президент Польщі Анджей Дуда заявив у понеділок, що він наклав вето на суперечливий законопроект про ЗМІ, оскільки поділяє деякі занепокоєння поляків щодо свободи слова і що підписання закону погіршить відносини з ключовим союзником Варшави, Сполученими Штатами. Про це інформує УНН, передає Reuters.

Деталі

Законодавство, яке несподівано пройшло через парламент цього місяця, посилило б правила щодо іноземної власності на медіа.

"Я вважаю, що загалом обмежувати можливість володіння акціями чи акціями медіа-компаній є розумним, коли йдеться про іноземний капітал... Я поділяю думку, що це потрібно запровадити в Польщі, але на майбутнє, – сказав Дуда. - Законопроект та зміни до нього стосуються суб’єктів, які вже присутні на ринку... Є також питання плюралізму ЗМІ, свободи слова. Приймаючи своє рішення, я серйозно врахував цей елемент".

Правляча в Польщі націоналістична партія "Право та справедливість" (PiS) вже давно заявляла, що іноземні медіа-групи мають занадто велику владу в країні і спотворюють громадські дебати.

Критики стверджують, що дії уряду проти іноземних медіа-груп є частиною все більш авторитарного порядку денного, через яке Варшава вступає в сварку з Європейським Союзом.

Дуду обрали за підтримки правлячих націоналістів, але його рішення накласти вето на закон може погіршити його стосунки з партією.

Проте це може допомогти Варшаві уникнути сварки зі Сполученими Штатами в час загострення напруженості у Східній Європі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єврокомісія запустила процедуру проти Польщі після провалу переговорів про верховенство права. Варшава відреагувала

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram